AnasayfaMobilNasıl Yapılır ?

Xiaomi MIUI 12 Sürümleri Varsayılan Tarayıcı Değiştirme(Chrome Varsayılan)

Merhabalar konu başlığımızda belirttiğimiz gibi MIUI 12 sürümlerinde ve daha sonraki sürümlerde Xiaomi MIUI 12 Sürümleri Varsayılan Tarayıcı Değiştirme çözüm olabilecek bir durumu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bilindiği gibi Android sürümleriyle beraber arayüzde farklılıklar ortaya çıkmaya başlıyor.Önceden varsayılan tarayıcımızı değiştirmek istediğimizde Ayarlar>Uygulamalar> ve sonrasında sağ üstte çıkan 3 nokta ile varsayılanlara erişmek mümkündü ama şuan miui arayüzlerinde varsayılan tarayıcı değiştirmek için böyle bir yol yok.Özellikle varsayılan tarayıcısını mi tarayıcı yaptıktan sonra telefonda chrome olsa bile yinede varsayılan olarak mi tarayıcı açılmakta.

Eğer sizde varsayılan tarayıcınızı chrome yada farklı bir tarayıcı yapmak isteyipte yapamadıysanız aşağıdaki adımları yapıp varsayılan tarayıcınızı değiştirebilirsiniz..

Öncelikle ayarlar>uygulamalar>Uygulamaları Yönet>Mi tarayıcı bulup kaldırıyoruz.

Sonra Google Play Store den tekrar mi tarayıcı aratıp kuruyoruz ama kurulum bittikten sonra uygulamayı açmıyoruz.(Aslında açılabilir ama burada ufak bi ayrıntı mi tarayıcıyı açınca varsayılan tarayıcı yap ayarını yapmamamız gerekiyor) bunu gözden kaçırıp ayarı aktif ederseniz dön başa yapmamız gerekiyor.

Sonra whatsapp üzerinden bir link açıp aşağıdaki görüntüyü alıyoruz.

Chrome seçip seçimimi hatırla diyerek varsayılan tarayıcıyı bu şekilde chrome yapıyoruz.

Sonra üstte belirttiğim gibi mi tarayıcı uygulamasını açıp ayarlarını yapıp onuda kullanbilirsiniz sadece varsayılan tarayıcı yap tikini kaldırmamız gerekiyor.

Herşey iyi güzel hoş ama bukadar işlem yapmaya ne gerek var mi tarayıcıyı kaldırırım sorunu çözerim diye düşünen arkadaşlar için evet çözebilirsiniz ama mi tarayıcı xiaomi telefonlarda sistemsel yerlerde kullanılmakta bunu kaldırdığınızda bazı fonksiyonlar durmakta örneğin telde webde arama fonksiyonu gibi..

Android_varsayılan_tarayıcı

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu