CanlıDonanımNasıl Yapılır ?

Hp Laserjet 1010 Windows 8 Windows 8.1 Windows 10

HP LasetJet 1010 yazıcısı eski bir yazıcı olmasına rağmen halen kullanmakta olanlar olabileceğini düşünerek den yazıcımızı Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerinde düzgün çalışabilmesi için yapılması gereken aşamaları anlatacağım..Hp-LaserJet-1010-Driver-download-guide

 • Birinci aşama vermiş oldugum driverleri kurarak

Microsoft Windows 7 (32-bit), Microsoft Win 7 (64-bit)

Microsoft Windows 8 (32-bit), Microsoft Win 8 (64-bit)

Microsoft Windows 10 (32-bit), Microsoft Win 10 (64-bit)

Driver İNDİR

 • Yazıcımızı kurmak için ikinci bir yöntem daha vardır hemen anlatmaya geçelim.Bilgisayarımızda aygıt ve yazıcılarımızı bulup açıyoruz.

windows-10-yeni-yazici-ekleme1-1024x599

windows-10-yazici-bulma2

windows-10-yazici-baglanti2
windows-10-yazici-surucusu-guncelleme2

Bu alanda ise sürücü (driver) dosyasını yükleyebilmek için aynı sürücü (driver) ile çalışan diğer yazıcının driverını seçmemiz gerekiyor. Bunu yapabilmek için “Update” butonuna tıklayarak HP LaserJet 3055 PCL5 (HP) yazıcısını bulmamız ve bu sürücüyü (driverı) yükleyebilemiz için ileri butonuna tıklamamız gerekiyor.

Kurulum tamamlandıktan sonra kullanmaya başlayabiliriz..

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

23 Yorum

 1. I am finding problem with installing hp printer laser jet 1010 with windows 10 pro. Is there any solution to this so i my use my 1010 printer with latest windiws 10 pro.

  1. Yazıcı hatalı durumda uyarısı yazıcıda donanımsal bir arıza olduğunu gösterir toner, kağıt sıkışması, elektroni kart hataları vb. selamlaar…

 2. Efendim benim listede “HP LaserJet 3055 PCL5 (HP)” yok. HP LaserJet 3055 PCL6 Class Driver var. Onu seçtim, olmadı.

  1. 1. yolda vermis oldugum driver metoduyla kurmayi deneyiniz daha once sorun yasayan olmadi test edildi ve calisti kolay gelsin..

 3. Merhaba
  Dediğiniz gibi yaptım fakat yazıcı boş çıkartıyor kartuş dolu acaba yazılım ile alakalı olabilir mi ?

  1. Yazıcının boş çıkartması yazıcının donanımsal bir sorun olduğunu teşkil edebilir driver ile alakalı olduğunun düşünmüyorum toner,dram,kablo yada bilgisayarınızı kontrol etmelisiniz.

 4. yazıcıya yazdır komutunu veriyorum yazmağa başladığı anda daha kağıdı çekmeden kırmızı ışık yanıyor

  1. Makinada donanımsal bir sorun olabilme ihtimali olabilir daha önce deneyenler ve sonuç alanlar oldu.Makinanızı bi kontrol ettiriniz.

 5. Önceden pl5 olarak tanıtılabilen hp laserjet 1010 maalesef son win 10 güncelemelerinde sonra bazı sorunlar vermeye başladı.Hp ile görüştüğümüzde artık 1010 için destek verilmediği için yardımcı olamayacaklarını söylediler.
  Alınan hatalar
  * ürün 3050 pl5 olarak kuruluyor
  * yazdır komutu alıyor
  * Word ezel vb.boş beyaz sayfa veriyor (toner bitmiş demeyin)
  * sınama sayfasında” Unsupportre Personality:POSTSCRIPT ” diye bir satır yazı veriyor .
  * artık 3050ğpl5 desteğine çözmez oldu !

 6. windows 10 yıl dönümü güncellemesiyle artık hp laserjet 1010 driver desteği sağlıyor yapmanız gerek sadece aygıt yöneticisinden hp laserjet 1010 u bulup sürücü yazılımını çevrimiçi güncellemeniz

  1. Bilgileriniz için teşekkür ederiz.Ama lakin herzaman böyle olmuyor güncellemeler çözüm olduğu gibi sorunda çıkartabiliyor defalarca karşılaştığımız sorunlar.Biz yinede alternatif çözümleri can yeleği sıfatıyla yanımızda bulundurmayı faydalı görüyoruz selamlar..

 7. selamlar arkadaşlar windows 10 pro da çözüm bulabilen oldumu hp laserjet 1010 printer çalışmıyor.. yardımcı olabilecek varsa mutlu olurum iyi günler.

 8. Driver sorunu yaşayanlara çözüm hp laserjet 3055 pcl5 (hp) driver indirin universal driverda pcl5 mevcut sonra kurulumu kolay bir şekilde yapabilirsiniz windows 8-8.1-10 da dediğim yöntemle oluyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu