AnasayfaCanlıNasıl Yapılır ?

Windows 10 Zamanlayıcılar, Alarmlar ve Kronometre Nasıl Kurulur

Windows 8 ile beraberinde gelen bu özellik sayesinde bilgisayarımızda, mobil işletim sistemlerinden bildiğimiz bir kaç özelliğin artık masaüstü işletim sistemlerin de de görmekteyiz.Windows 10 ile daha estetik ve duyarlı halen gelen bu özellikler sayesinde bazı işlerimize kolaylık sağlamaktadır.Hemen bu özelliklerin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını görelim.

  • Windows Alarmlar

Önce başlat tuşuna basıyoruz ve alarm ve saat yazıyoruz.Karşımıza aşağıdaki pencere gelecektir.Sağ alt köşede + tuşuna basarak yeni alarmlar ekleyebiliyoruz.Yien sağ alt köşede bulunan orta buton sayesinde yönet diyerek aktif alrmları silip düzenleyebilriz.

Ekran_Alıntısı

  • Windows Süreölçer (Geri sayım)

Önce başlat tuşuna basıyoruz ve alarm ve saat yazıyoruz.Karşımıza çıkan pencereden süre ölçer menüsüne tıklıyoruz.Sağ alt köşede + tuşuna basarak yeni süreölçerler oluşturabilir aktif olan süreölçerlerimizi silmek için sağ tıklayıp sil diyerek sonlandırabiliriz.

  • Windows Kronometre

Önce başlat tuşuna basıyoruz ve alarm ve saat yazıyoruz.Karşımıza çıkan menüden kronometre menüsüne tıklayıp karşımıza açılan kronometre uygulamasından faydalanabiliyoruz.

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu