AnasayfaCanlıNasıl Yapılır ?Yazılım

This Virtual Machine İs Configured For 64-bit (VMware64 Bit) Sorunu

Vmware Workstation programı bilgisayarımızda sanal makinalar oluşturup üzerinde sanal birçok işletim sistemi ve yazılımları deneyebileceğimiz bir yazılımdır.Microsoft Windows Server ve masaüstü yazılımları,Linux,Novel Netware,Solaris,Ubuntu,Pardus,Redhat,FreeBsd,Fedora ve birçok yazılımları sanal ortamda test etme ve deneme imkanı sağlamaktadır.Program hakkında kısaca bilgi verdikten sonra asıl makalemizin konusu olan vmware64 bit sorunu olan “This Virtual Machine İs Configured For 64-bit” hakkında çözümümüze geçelim.

VMware Workstation üzerinde x64 bit işletim sistemi çalıştırdığınızda makinenin 64 bit olarak konfigüre edildiğini ve 64 bit sistemi açamayacağını belirten bir hata mesajıyla karşılaşırsınız. Bu hata karşısında bilgisayarımızda bulunan sanallaştırma teknolojisi ayarını aktif etmemiz gerekiyor.Ama öncelikle bilgisayarımızda sanallaştırma teknolojisine uygunmu olup olmadığını denetlememiz için ufak bir araç olan programımızı indirip testimizi gerçekleştirelim.

Sanallaştırma Teknolojisi Test İndir

Testlerimizin sonucunda Available (Kullanılabilir) yada Yes (Evet) sonucunu alırsak sorun yok.Hemen aktif etmek için aşağıdaki işlemlerimi yapalım.Bilgisayarımızdan bios ayarlarına girip uefi bioslar için aşağıdaki Virtualization Technology ayarını enable yapalım.

Diğer bioslar için yine bios ayarlarına girdiğimizde aşağıdaki resimde görülen ayarı enable yaptığımız durumda sorun ortadan kalkacaktır.

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu