AnasayfaCanlıWeb Hosting Domain

Ücretsiz E-Mail Hosting

Şirketinize özel yada bireysel olarak kaliteli,stabil,hızlı ve esnek bir yapıda ve en önemli özeliği bedava kullanım hakkı ile Email hizmeti almak mümkün.Sadece domain ücreti ile mükemmele yakın bir Email hizmetinden yararlanmak isteyenler için sizleri Yandex kurumsal mail hizmeti sayesinde bunu yapabileceğimizi anlatacağım.Bizzat kendim kullandığım ve gayet memnun kaldığım bu hizmet kesinlikle bir çok yüksek ücretlerle alınan hizmetden daha kaliteli ve stabil oldugunu demeden geçemeyeceğim.Hemen ele alarak başlayalım.

Yandex Kurumsal Mail kullanmak için öncelikle bir Yandek hesabı olması gerekiyor. https://kurum.yandex.com.tr/domains_add adresine girin. Şirketin  Domain adresini başına www koymadan yazın ve Alan adı ekle diyin.Ve karşınıza aşağıki görüntü geliyor olacak devam edelim.

Alan technogar.com

 Alan adı doğrulanmadı Devre dışı bırak

Alan adını Yandex’e devredin

Alan adınızın NS sunucusunu değiştirin (Bu işlem, alan adı kayıt şirketinin ya da alan adını satın aldığınız barındırma sağlayıcısının araçlarının yardımıyla gerçekleştirilmektedir):

  • İlk DNS sunucusu: dns1.yandex.net
  • İkinci DNS sunucusu: dns2.yandex.net

1. Adım  Alan adının sahibi olduğunuzu doğrulayın

  • Sizin için, bu işlemi gerçekleştirmenize yardım edebilecek ayrıntılı talimatlar hazırladık.
  • Sitenizin kök dizinine ad2dc342c08f.html adlı dosyayı ve d039a78f5fd2 metnini ekleyin

Devre dışı bırak” seçeneğine tıklarsanız, girdiğiniz alan adı için Yandex Kurumsal Mail işlemleriniz iptal edilir. Bu durumda tekrar ikinci adıma gidip yeniden alan adı eklemeniz gerekir.

Alan Adını Yandexe Devredin seçeneği asla bir web siteniz varsa bu işlemi yapmayın burda anlatılmak istenen kısaca domain hizmeti aldığınız yerden sadece email hizmeti için dns yönlendirmek bunuda siz değil domain aldığınız firmayla iletişime geçip ben email hizmeti için domainimi dns1.yandex.net ve dns2.yandex.net dns adreslerine yönlendirmek istiyorum diyebilirsiniz.

Alan Adı Sahipliği Doğrulama seçeneği ise sadece Domain adresi gerçekten size mi ait olup olmadığını Yandex sorgulamak istiyor. Bunu yapmak için ilk seçenek ve en basit olanı yapmanızı öneririm. Sitenizin kök dizinine “ad2dc342c08f.html” adlı dosyayı ve “d039a78f5fd2″ metnini ekleyin seçeneği çıktı bende. Not Defterini açıyorum ve içine “d039a78f5fd2” metnini kopyalıyorum sonra “ad2dc342c08f.html” adında dosyayı kaydediyorum. Daha sonra FTP’den girerek sitemin ana dizinine bu dosyayı atıyorum.Dosyayı attıktan sonra Alan adının sahibini kontrol et butonuna tıklayın. Doğrulama işlemi bitince ikinci ve son ayar kısmına geçebilirsiniz.

Son ayarımız olan MX kaydına geldik. Bunun için CPanel’den giriş yapın. Genelde http://domain:2082 veya 2083 portu ile giriş yapabilirsiniz. Eğer CPanel giriş bilgilerini bilmiyorsanız Hosting sağlayıcınızdan isteyebilirsiniz.
CPanel’e giriş yaptıktan sonra Mail çerçevesindeki MX Entry kısmına geliyoruz. Domain kısmından adresimizi seçiyoruz Add New Record kısmındaki Priority: 10 ve Destination: mx.yandex.net yazıp ekliyoruz. Aşağıdaki Current MX Entries kısmındaki var olan eski mail aylarımız varsa onu siliyoruz veya Edit yaparak da eskisini değiştirebilirsiniz. Ekleme işlemi bittiğinde resimdeki gibi tek bir MX kaydı olması gerekiyor.CPanel’de bu ayarı yaptıktan sonra MX kayıtlarını kontrol et butonuna basarak işlemimizi tamamlıyoruz. Şirketler için Yandex kurumsal mail servisimiz kullanıma hazırdır.E-Posta hesabı ekle kısmından şirketiniz için 1000 adet mail hesabı açabilirsiniz. Bu ücretsiz servis sayesinde kurumsal mail kullanımı daha da kolay olacaktır.

Bütün işlemleri yaptığınızda kullanıma açıldıktan sonra aşağıdaki adreslerden masaüstü,android,ios sistemlerinden kullanabilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayarlar Web : https://mail.yandex.com.tr

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.mail

IOS(Apple iPhone): https://itunes.apple.com/tr/app/yandex-mail/id441785419?l=tr

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu