AnasayfaCanlıMobil

Samsung Galaxy S 4 i9500, i9505, i9505G, i9506 Brick Kurtarma (HardBrick Fix)

Merhabalar arkadaşlar  Samsung Galaxy S 4 i9500, i9505, i9505G, i9506 cihazlarımızda güncelleme sonrası,hatalı yazılım,yanlış recovery yada root işlemleri yada durduk yere telefonun kapanması ve açılmaması ve buna benzer senaryolar,bunların hepsi telefonumuzda işlerin yolunda gitmediğinin göstergesidir.Daha önce paylaşmış olduğum brick konularında anlatığım gibi yine bir kurtarma operasyonuyla işimize başlıyoruz.Öncelikle konuda anlatılan işlemleri herkes sakin,soğun kanlı,dikkatli ve rahat bir şekilde yapmasını tavsiye ediyorum.Sebebi ise daha önce bir çok arkadaş dikkatsizliği yüzünden gözünden kaçırdığı ufak ayrıntılar dolayısıyla başarısız olduğunu sandılar.Konuda anlattığımız kurtarma operasyonu ile kesinlikle %100 başarılı olacaksınız diye bir kaide yok cihazınızda donanımsal sorunlarda olabilir,bu bilgiyide verdikten sonra  Samsung Galaxy S 4 cihazımızın kurtarma işlemlerine başlayalım.İşlemleri  Windows 8.1 x64 İşletim sistemi üzerinden anlatıyorum.

 •  Samsung Galaxy S 4 kapandı açılmıyor bilgisayara bağladım QHSUSB_DLOAD olarak tanıdı.

QDLoader HS USB Driver   : x64 driver Veya x32 Driver
I9505 Pit Dosyası  : Pit Dosyası Download
Boot Repair Tool  : I9505 Boot repair tool
Odin : Download 
Stock ROM to flash : Download
Mode to flash a stock rom(Yükleme moduna girmek için) : Files for Download Mod

 • Herşeyden önce sürücüleri yüklemeden önce, sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakmamız gerekiyor.Bunun için aşağıdaki video doğrultusunda sürücü imza doğrulamayı devre dışı bırakın.
  https://www.youtube.com/watch?v=gOTkrFp8oM4
 • İndirmiş olduğunuz QDLoader HS USB Driver işletim sisteminize bağlı olarak 64 bit veya 32 bit olarak yükleyin.Ardından cihazınızı bilgisayarınızdaki USB kablosu ile bağlayın ve Aygıt Yöneticisi’nde Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 olarak gördüğüne emin olun aksi takdirde yanlış driver yada sürücü imza doğrulamayı devre dışı bırakmayarak farklı görmüş olursunuz.
 • Ardından, Denetim Masası’na gidin, Klasör Seçenekleri’ni seçin ve Gizli dosyaları göster’i işaretleyin.Sonradan tüm işlemler bitiiğinde varsayılanları geri yükle diyerek düzeltebilirsiniz.
 • Masaüstünüzde yeni bir klasör oluşturun ve galaxy_S4_9505 önyükleme onarım Boot Repair Tool  QHUSB’sini bu klasörün içine atın.
 • Masaüstüne yeni bir klasör daha oluşturun ve bu sefer içine Mode to flash a stock rom(Yükleme moduna girmek için)indirdiğimiz dosyayı atın ve dosyalrı klasöre çıkart yapın.Elimizde şuan 2 adet klasör var bir tanesi içinde boot repair tool programı var diğerinde yükleme modu dosyları var 6 adet dosya olması lazım.
 • Can alıcı bölgeye geldik şimdi boot repair tool programını sağ tıklayıp yönetici olarak açalım Ve Recovery Device yazan butona BASMAYIN bekleyin program açık kalsın.İkinci klasörde indirdiğimiz ve ayıkladığımızda 6 adet çıkan dosyaları hızlı bir şekilde Recovery Device butonuna basar basmaz içine hemen atmamız gerekecek.Şimdi Boot repair tool s4 programımız açık diğer kalsördeki dosyalarda elimizin altında hazırsa mümkünse klasörleri yanyana göster yapın ve Recovery Device butonuna basın ve hemen saniyeler içinde 6 adet dosyayı bu klasöre sürükleyin.
 • Bu işlem saniyeler içinde yapılmalıdır. Ve doğru yapana kadar son adımı tekrarlayın.
  Telefonunuz şimdi İndirme Modu’nda önyükleme yapabilir modunda olması gerekir.
 • Odin programını açın ve AP tıklayarak indirdiğimiz tar dosyasını seçelim.
  Sol menüden options menüsene tıklayarak auto reboot,Re partition,F reset time işaretleyelim.
  Pit menüsünden indirdiğimiz pit dosyasını seçelim Ve başlata basarak işlemlerin bitmesini bekleyelim.

 

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. malesef hocam aygit yuneticisinde Qualcomm HS-
  USB QDLoader 9008 gormedim nerde yanlis yapdim bilmiyorum windows 10 da denedim

  1. Cihazınız Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 olarak tanımıyor ise driverleri yüklemenize rağmen cihazınız brıck olmamaıştır yada donanımsal başka bir sorunu vardır selamlar..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu