AnasayfaCanlıHaber

Windows Uyarıları Kapatma

Bilgisayarımızda olan biten durumlardan bizleri haberdar etmekle görevli Windows Güvenlik Merkezi’nin gönderdiği uyarıları kapatabilirsiniz.Ne kadar bize bilgi vermek yardımcı olmak için olmuş olsada uyarılar bazen gereksiz ve sıkıcı olabilmekte.Uyarıları tamamen kaldırmak için ufak bir register ekleyerek sonuçlandıracağız.Hemen işlemimize geçelim.

Windows 10 İşletim Sistemi için sadece aşağıdaki dosyayı İndirip Kayıt Defterine girmeniz yeterli olacaktır.

indir
Windows_10 Bildirimini_Kapatma_İndir

Windows Xp ve Vista İşletim Sistemi kullanıcıları için aşağıdaki reg işlemini yapmak yada gerekli dosyayı İndirip Kayıt Defterine girmeniz yeterli olacaktır.

Başlat > Çalıştır > Regedit  yolunu izleyerek regedit penceresini açalım.

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advanced

regedit

DWORD 32Bit anahtarı oluşturup adını : ” EnableBalloonTips ” yapıyoruz.Ve değereini ” 0 ” yapıyoruz,hapsi bukadar.Artık uyarı balonlarını görmekten kurtulmuş oluyoruz. Eğer register değerini eklemekte zorluk çekenler için dosyanın hazırlanmış halini indirme bağlantısı sağlıyorum indirerk uyarıları hem kapama hem açma şeklinde hazır bir şekilde kullanabilirsiniz.

indir

Windows_xp_Vista Bildirimini_Kapatma

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Windows Güvenlik Merkezi uyarılarının engellenmesine ilişkin yukardaki çözüm öneriniz, Windows 10 için geçersiz ne yazık ki…
  Örneğin, Windows Güvenlik Merkezi hizmetini kapatmıştım; Windows 10’u her açışımda “Windows Güvenlik Merkezi hizmetini aç” uyarısı çıkıyordu; yukarda belirttiğiniz işlemi uyguladım; ama, bana mısın demedi… Epeydir arıyorum; henüz bir çözüm bulamadım…

  1. Geri bildiriminiz için teşekkürler.Konuda anlatılmak istenen güvenlik merkezi uyarılarını kapatmak.Sizin karşınıza çıkan uyarı bir hizmet uyarısıdır.Bilgisayarda bir çok yerden uyarı balonu alabiliriz,konuda anlatılmak istenen rahatsız edici standart uyarıları kapatmak.Sorununuza gelince tam anlamıyla anlayamadım ama güvenlik merkezi hizmetini ben kapatıyorum herhangi bir uyarı almıyorum,acaba sizin bilgisayarınızda güvenlik merkezi ile iletişim kuran bir yazılım bu uyarıyı çıkarmayı tetikleyebilirmi çünkü özellikle denedim herhangi bir sorun göremedim teşekkürler..

 2. Sn. “sguney”,

  Söz konusu balon (popup) uyarı, bilgisayarı her açışta ama, açılıştan yaklaşık 3dk. sonra ortaya çıkıyor. Bu yüzden dikkatinizden kaçmış olmalı ki:

  “…güvenlik merkezi hizmetini ben kapatıyorum herhangi bir uyarı almıyorum…” demişsiniz…

  Yazılı ya da sözlü herhangi bir uyarı vermemesi için “Güvenlik Merkezi” servisini Windows 10’dan önceki 8, 7 ve Vista’da da hep kapatırdım; ama, hiçbiri “İlle de beni aç!” diye diretmezdi…:)

  Saygılar,

  Not: Bilgisayarsa uyarıyı tetikleyecek ya da doğrudan “Windows Güvenlik Merkezi hizmetini aç” diyecek Windows dışı bir uygulama -yani, dışardan gazel okuyacak bir uygulama- olmadığından eminim (oldukça eski bir HijackThis inceleyicisiyim).

  1. Konu Windows 10 işletim sistemleri için güncellenmiştir.Konudaki eksiklikten dolayı bilgilendirme sağlayan Anta ziyaretcimize teşekkür ederiz..

 3. Sn. “sguney”,

  2 ay önce Windows 10 güvenlik uyarılarını nasıl engelleyebileceğimi araştırırken, sayfanıza rastlamış ve ilk yorumumu bırakmıştım; ama, ortada “Olmazsa olmaz” daha doğrusu “Çözülmezse olmaz” denecek düzeyde bir sorun olmadığından, üzerine pek de düşmedim; ancak, 2 ay sonra bugün iyice anladım ki, güvenlik uyarıları Windows 10’da kapatılamıyor… Aşağıdaki iki bağlantıda yazılanlar bu konuya yeterince açıklık getiriyor:

  https://blogs.technet.microsoft.com/networking/2015/09/08/changes-to-disable-security-center-notifications-in-windows-10/
  http://www.thewindowsclub.com/disable-security-center-notifications-windows-10

  Sonuç olarak, Microsoft -namı diğer Bill amcamız- biz müşterilerinin güvenliğini çok önemsiyormuş gibi yapıp, en son ürettiği işletim sisteminde güvenlik uyarılarını engellememizi engellemiş… Oysa, Windows 10, en yeni olmasının yanında Microsoft’ın bizleri izletmek üzere içine en çok sayıda resmi ajan (resmi spyware-truvaatı) yerleştirdiği -dolayısiyle, en güvensiz- işletim sistemi…

  Sağlıcakla,

  Not: Windows 10 güvenlik uyarıları “Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi” ile de kapatılamıyor. Örneğin:
  “Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi (gpedit.msc) > Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu” yoluyla sağdan “Tüm balon bildirimlerini kapat” öğesini çift tıklayıp, açılan pencerede “Etkin”i seçerek “Tamam”a basmak hiçbir işe yaramıyor…

  1. Konudaki hassasiyetiniz için teşekkürler.Fakat temiz bir Windows 10 kurulumu yapıp gerekli işlemleri uygulamam doğrultusunda ben herhangi bir uyarı almıyorum ama yinede takipte ve güncel olarak araştırmalarıma devam edeceğim teşekkürler..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu