AnasayfaCanlıYazılım

Java Application Blocked Hatası

Java bir tür programlama dili olup bir çok yerde karşımıza genelde sorunlarıyla çıkmaktadır.Java kullanıcıları genelde uyumsuz Java sürümlerinden kaynaklı problemler yaşamaktadır.Java’nın tercih edilmesinin en büyük nedeni şüphesiz güvenliğidir.Yavaş belki  biraz sorunlu olabiliyor fakat güvenlik sınıfında yüksek rol oynamaktadır.Heman Java’nın son zamanlarda karşımıza çıkan Application Blocked Hatası üzerine nasıl bir çözüm uygulayacağımızı görelim.

application_blocked

Java Application Blocked Hatası Ve Çözümü;

Öncelikle Windows 7,Windows 8 ve Windows 10 sürümlerinde başlata basıp direk java yazarak çıkan sonuçlardan java ya tıklayarak java pencersini açalım.Windows xp kullanıcıları java penceresine denetim masası üzerinden arama kutusuna java yazarak ulaşabilirler.Java penceresi açtığımızda aşağıdaki gibi security sekmesine tıklıyoruz.

java_application_blocked

Edit site list yazan butona tıklayıp Add butonuna tıklıyoruz.Java hatası aldığımız web site url adresini yada adreslerini buraya yazıyoruz ve ok butonuna basarak kaydetmesini sağlıyoruz.Bu ayar sayesinde java blocked hatası aldığımız sayfa da bir java penceresi karşımıza çıkabilir bu durumlarda şöyle davranıyoruz.

Öncelikle javanın sürümü eski olduğundan sizden bir update isteyebilir bu durumda  your java version is out of date hatası hatası alırsınız bu uyarıya later diyerek geçiyoruz.İkinci bir durum do you want to run this application  penceresi gelirse I accept the risk and want to run this application işaretleyip run diyerek web sayfasında java ürününü çalıştırıyoruz.Bütün işlemler bundan ibarettir.Sorun yşayan kullanıcılar bunları yaptığı halde sorun devam etmekte ise bilgisayarda yüklü olan java ürününü tamamen kaldırıp güncel java ürününü kurmasını öneriyoruz.

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bende de aynı hata vardı. Bilgisayarın tarih ve saati yanlışdı. Düzeltince problem çözüldü.

    1. Sorununuzun çözümüne sevindim fakat buradaki olayın saat ve tarih ile bir alakası yokdur yada sizin sorununuz java kaynaklı değilde internete girememeyle alakalı olabilir,çünkü saat tarih ayarı genelde internete çıkış yaparken sorun yaratır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu