AnasayfaCanlı

Google da Arama Geçmişi Nasıl Silinir

Google aramalarımızda fark ettiysek daha önce aradığımız kelime yada cümle parçacıklarını daha sonraki aramamızda yaklaşık benzeri bir kelime oldugunda daha önce bunu da aramıştık diye karşımıza çıkarır.Bu kullanıcılar için ama faydalı ama faydasız ama gereksiz bir durumdur.Şahsen benim için faydasız bir durumdur,zira ortak bir bilgisayar kullanıcısı isek daha önce aradığım bir konuyu ikinci bir kişiliğin bilmesini istemeyiz.Zaten internet ortamına gereğinden fazlaca bilgi bırakıyoruz,böyle bir durumda kalıntı bırakmak tahminimce çoğu kullanıcının istemeyeceği bir durumdur diye düşünüyorum.Şimdi bu aradığımız kelimeleri yada cümlelerimizi nasıl kaldıracağız ve bir da nasıl kaydetmemesini sağlayacağız konumuzda ele alalım.

google arama geçmişi silmek
Öncelikle Google Web Geçmişi anasayfasına gidiyoruz. Gmail hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Sadece bazı arama geçmişinizi silmek istiyorsanız o sayfada yer alan öğelerden silmek istediğinizi seçip silebilirsiniz.Eğer tüm web geçmişinizi silmek istiyorsanız sayfanın sağ tarafında yer alan ayarlar menüsüne tıklayın. Orada yer alantümünü silebilir yazısına tıklayıp tüm Google arama geçmişinizi silebilirsiniz.

Hemen altta yer alan butonla web geçmişinizi açıp kapatabilirsiniz. Yani aradığınız kelime daha önceden aramış olduğunuz bir kelime bile olsa Google bunu sıradan bir arama sonucu gibi gösterir. Daha önce aradığınız bir kelime olduğu anlaşılmaz.

google arama geçmişi

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu