AnasayfaCanlıMobil

Android Reklam Engelleme Programı

  1. Android telefonunuz ve tabletiniz için tüm Facebook, YouTube ve diğer internet sayfaları için istenmeyen reklamları engellemek için ve telefonunuza ve tabletinize internetten zararlı uygulamalardan korunmak için güzel bir programı bildirmek isterim.İnternet sayfalarında gezerken bi anda ortaya çıkan popup reklamlar telefona zarar veren uygulamalar sürekli telefonumuzu yavaşlatmakda,zaar vermekde ve sorun yaratmaktadır.Android için Adblock Tarayıcı indir
  2. Telefonumuza bulaşan karşımıza gelen reklamların asıl sebebi telefonumuz değil bağlı bulunduğumuz modem olmaktadır.Modem arayüzlerinde varsayılan kullanıcı adı şifre metoduyla modemimizin içerisine bir virüs sayesinde dns girilmektedir.Bu dns üzerinden yapılan aramalar girilen siteler her biri bu dns üzerinden geçtiği için karşımıza reklamlar gelmektedir.Peki bundan kurtulmak için ne yapmalıyız hemen öğrenelim.
    • Modem kullanıcı adı şifremizi kesinlikle değiştirelim (admin.admin,admin ttnet,admin.1234) tarzı şifreler varsayılan şifrelerdir mutlaka değiştirmemiz gerekmektedir.
    • Modem arayüzünde bulunan dns adreslerimizi kesinlikle değiştirmeliyiz.Örnek oalrak (195.175.39.39)(195.175.39.40) Türk Telekom Dns adreslerini girebiliriz.
    • Bunların akabinde sonuç göreceksinizki daha önceden gelen reklam virüsleri artık gelmeyecektir.Çünkü internet çıkış dns adresimiz güvenli temiz türk telekom dns üzerinden geçeceği için sorun ortadan kalkacaktır.

androidrepair

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu