AnasayfaMobilNasıl Yapılır ?Yazılım

Android Desen Kilidi Kaldırma (Formatsız)

lamp

Amaç : Formatsız sıfırlamadan android desen kilidini kaldırma yöntemi.

Android işletim sistemli bir telefon yada tabletimize değişik güvenlik sebeplerinden dolayı ekranımıza değişik şifreleme yöntemleriyle (yüz tanıma,şifre,desen ) güvene alırız.Fakat bu güvenlik bazen kötü sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir! şifreleri unutmak,hatırlamamak gibi.

Gelelim asıl konumuza.Desen kilidi koyduk fakat unuttuk yada hatırlayamadık,cihazı sıfırlamadan en ufak bir bilgi kaybı yaşamadan nasıl desen kilidini kaldırılır inceleyeceğiz.Lütfen bu işlemleri yaparken hertürlü riski göz önünde almanız gerektiğini söylemek istiyorum.Yani anlattıklarım dışında bir işlem yapmazsanız bir sorun yaşamayacagınızı söylemek isterim.

Programımız “shuame” ve Programımız çince arayüze sahiptir,Bir çok cihazda bu yazılımla defalarca desen kilidini kaldırdım yani işimize yarıyor.Programı kendi sitesinden yada burayı tıklayarak indirebilirsiniz.

Bu programı kullanabilmeniz için tabletinizin yada telefonumuzun bilgisayarınıza:”USB hata ayıklaması” modunda bağlı olması ve bilgisayarınızda ADB Driver yüklü olması gerekmektedir.Programı kurduğunuzda bi aksilik yoksa direk telefonuzu yada tabletinizi algılayacaktır.

Resimdeki telefonunuzu ve hakkındaki bilgileri gördüğünüz bu ekranı görüyorsanız bi sorun yoktur.Devam edebiliriz.Öncelikle cihazımızı root yetkisinde yani yönetici yetkisini almamız lazım.Onun için aşağıda resimdeki yere tıklıyoruz.

shuame

 

Buraya kadar geldiysek işi bitirmişizdir.Artık cihazın full yetkisini ele almış bulunuyoruz.

 

 

Resimde görülen 3 numaralı simgeden de anlaşılacağı üzere desen işareti simgesine tıklayarak işlemi bitiriyoruz.Daha sonra telefon yada tabletimizden  Menü / Ayarlar / Güvenlik / sekmesin desen kilidini ayarını kapatıyoruz.

 

ünlemDikkat : KONUYU BİRAZ ÖZETLEDİM İŞİN MANTIĞINI ANLADIYSANIZ ZATEN YAPABİLİRSİNİZ.VE YİNE SÖYLÜYORUM ACEMİ KULLANICILAR TÜM SORUMLULUK SİZE AİTTİR.

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu