CanlıMobilNasıl Yapılır ?

Samsung Kies LG PC Suite Rehber Aktarma

androidrepair

Samsung Kies üzerinden rehber yedeklemesi yaptığımızda Contacts.spb adında bir yedekleme dosyası oluşturur.Bu dosya genelde sistem varsayılanı kullanıcı dosyası içeriğinde bulunmaktadır.Yedekleme yaptık telefonumuzu formatladık yada değiştirdik,yeniden samsung model bir telefon aldığımızda sorunsuz yedeklemeyi geri atabiliyorsunuz.Bunun bir çok yolu var gmail,hotmail  vb sistemlerle senkronize yardımıyla mail hesabımız üzerinden yedeklememizi telefonumuzla senkronize edebiliyoruz rehberimizi geri alabiliyoruz.Fakat Lg model bir telefon aldığımızda yada farklı model bir telefon aldığımızda samsung kies üzerinden senkronize yapamayacağımız için rehberimizi yeni aldğımız telefonumuza şu şekilde aktarıyoruz.

Masaüstüne Rehber adında boş bir klasör oluşturuyoruz.

Samsung kies üzerinden yedeklediğmiz Contacts.spb rehber dosyamızı açıp yukarıdan farklı kaydet butonuna tıklayıp açılan pencereden uzantısını vcf olarak seçip yolumuzu masa üstündeki rehber klasörüne seçip tamam diyoruz.Rehberimizi vcf uzantılı olarak tek tek bölerek oluşturduğunu göreceksiniz.Buraya kadar sorunsuz geldiysek rehberimizi oluşturduğumuz klasörün içerisine geldiğini göreceğiz.Oluşturduğumuz bu klasörü sd karta yada telefonumuza atıyoruz.Ve mutlu son telefonumuzdan rehber ayarlarından içe aktar sd kart üzerinden yada telefon hafızasından rehber klasörümüzü seçtiğimizde rehberimizi telefonumuza aktarmış oluyoruz.

Bu mantıkla rehberimizi telefonlarımız arasında aynı mantıkla aktarabiliyoruz.

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Selam, bu uzantıdaki dosyası nasıl açıp farklı kaydedeceğiz, hangi program açar. Ayrıca rehberimi bu uzantıyı açıp bilgisayarda görebilirmiyim.?

  2. Bu dosyayı yine kies yardımıyla açıyroz.Açtığımız dosyayı vcf uzantılı olarak kaydediyoruz vcf uzantılı dosyayıda bir çok yöntemle açabiliyoruz windows kişiler outlook vb.Anladığım kadarıyla cevaplamaya çalıştım.

  3. Kardeşim sana çok Teşekkür ederim 750 kişi vardı tel hafızasında sayende büyük bir dert den kurtuldum ALLAH Razı olsun senden ne Muradın varsa versin. ALLAH a Emanat ol Kardeşim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu