AnasayfaCanlıYazılım

OpenVpn Kurulumu (Windows-Android-İos)

Merhabalar arkadaşlar bugün sizlere vpn kategorisi altında bulunan openvpn olayını inceleyeceğiz.Open vpn kurulumu,open vpn android, open vpn windows,open vpn ios gibi konuları ele alcağız. Vpn nedir neler yapar nasıl çalışır gibi konulara uzun uzun değinmeyeceğim, bu tür soruların cevabı birçok yerden bilgi edinebilirsiniz.Kısaca bi kaç kelimeyle bahsetmek gerekirse vpn şirketimize yada bağlanmak istediğimiz lokasyona sifreli ve güvenli bir şekilde iletisimi saglamak için düsünülmüs bir teknolojidir diyebiliriz, çeşitleri dalları vardır geçiyorum.Asıl olayımız olan open vpn kurulumu,open vpn çalışma şeklidir.

open_vpn

Open Vpn İle Neler Yapılabilir Open Vpn Ne İşimize Yarayacak?

  • Open Vpn ile evimize,işyerimize yada çalışmak istediğiniz bir noktaya internet bağlantısı yoluyla  güvenli bir şekilde bağlanabiliriz.
  • Open Vpn ile dışarıya hiçbir port açmadan iş yerimize bağlanıp işlerimizi yürütebiliriz.
  • Open Vpn ile İş yerimizin ağına dahil olabiliriz.
  • Buna benzer bir çok şeyler (yazıcı,kamera sisemi,yedekleme sistemleri,sunucu sistemleri) tümü ile iletişim sağlayabiliriz,tabikide güvenli bir şekilde.

 Tüm Sürümleri İndirme Linkleri

 Resmi İndirme Sayfası

Vpn Android 

 Vpn İos

Open Vpn Windows (exe) dosyasını indirdiğinizde ortalama 3-4 mb büyüklüğünde bir installer dosyası bilgisayarınıza inmiş olması gerekmektedir.Ve program kurulumu tamamladığında yine ortalama 12-13mb kadar yer harcamaktadır.Program kendini defualt olarak C:\Program Files\OpenVPN klasörüne kurmaktadır siz bu yolu değiştirebilir yada defualt şeklinde kalıp kurulumu sonlandırabilirsiniz.

Program kurulumu bittiğinde masa üstüne OpenVPN GUI adında bir kısayol atmaktadır.Şimdi Open vpn ile bağlantı yapabilmek için open vpn desteki bir modem,firewall,router yada utm gibi ürünlerden aldığımız open vpn conf dosyasını C:\Program Files\OpenVPN\config kasörünün içerisine atıyoruz.Ve daha sonrasında bağlan diyerek kullanıcı adı ve şifre bilgilerimizi girerek bağlantımızı tamamlamış oluyoruz.

sguney

Bilgi Paylaştıkça Çoğalan Bir Hazinedir.TechnoGar Bilişim Teknolojileri Kurucusu. https://twitter.com/technogarcom

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu